Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

Α.Ο Αναγέννηση Μαντουδίου – Α.Ο Βουτάς 6 – 2

Με το δεξί ξεκίνησε το πρωτάθλημα στην Β' Ερασιτεχνική Κατηγορία η Αναγέννηση Μαντουδίου.
Η ομάδα του κ. Πάνου πραγματοποίησε μεγάλη ανατροπή απέναντι στον Α.Ο Βουτά. Η ομάδα του Βουτά προηγήθηκε στο σκορ στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου έπειτα από μια στιγμή αδράνειας της άμυνας των γηπεδούχων. Οι παίκτες του Μαντουδίου κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και μπήκαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι υπέρ τους 4 – 1. Στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 4 – 2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η Αναγέννηση Μαντουδίου συνέχισε να πιέζει ψηλά την άμυνα του Βουτά και πέτυχε ακόμα δύο τέρματα φτάνοντας τον δείκτη του σκορ στο τελικό 6 – 2.