Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2012

Ταμυναϊκός Αλιβερίου – Α.Ο.Ν Αρτάκης 1 – 1

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Ταμυναϊκός Αλιβερίου και Α.Ο.Ν Αρτάκης με σκορ 1 – 1.
Μεγάλος χαμένος της αγωνιστικής φαίνεται να είναι ο Ύρτακος αφού έχασε τον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου στο κυνήγι του τίτλου και αυξήθηκε η διαφορά στους +5.
Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε 1' λεπτού σιγή για την απώλεια του Θανάση Φρυγανιώτη πρώην παράγοντα της ομάδας του Αλιβερίου.
Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 5' ο Νίκας έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Γκόγκου.
Οι φιλοξενούμενοι με την συμπλήρωση του 20λεπτου ισορρόπησαν το παιχνίδι και στο 26' απείλησαν με τον Παπαϊωάννου.
Στο 29' οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και πάλι αυτή την φορά με τον Μαστροκώστα, όμως η κεφαλιά που επιχείρησε πέρασε άουτ.
Ο Α.Ο.Ν Αρτάκης συνέχισε να είναι απειλητικός και στο 30' έγραψε το 0 – 1 με τον Μαστροκώστα να πλασάρει άψογα τον Πετράκη.
Στο 44' οι γηπεδούχοι θα ισοφαρίσουν σε 1 – 1 καθώς ο Κάραλης στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ύρτακος φάνηκε κουρασμένος και οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να το εκμεταλλευτούν αλλά δεν κατάφεραν να αποσπάσουν τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Στο 79' ο Παπαϊωάννου έχασε την ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του όταν το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Πιλάτης επιχείρησε το σουτ όμως ο Γκόγκος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
Στο 86' οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Καρατζά όμως ο Γκόγκος δήλωσε παρών κρατώντας το 1 – 1 ως τελικό σκορ.