Δευτέρα 26 Μαρτίου 2012

Λήλας Βασιλικού – Α.Ε Χαλκίδας 0 – 1

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Α.Ε Χαλκίδας απέναντι στον Λήλα Βασιλικού με 0 – 1 και έκανε το βήμα για την παραμονή στην μεγάλη κατηγορία.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι καθώς έδειχναν να θέλουν περισσότερο την νίκη και στο 43' έγραψαν το 0 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ με τον Μιχελή να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μαντά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Δουρμούσογλου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και πίεσαν για την ισοφάριση αλλά ήταν αναποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.

Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Κικίδης (55' Χριστίδης) Στ. Παππάς, Κουρούπης, Αλεξίου, Αγραφιώτης, Κ. Παππάς, Χατζηστάμου, Ρίτσα (46' Νάνος), Γιώργου, Κατσικαβάλης (65' Τσέλι).

Α.Ε Χαλκίδας: Σαλεμής, Τριανταφύλλου, Μεταξάς, Μιχελής, Γεραντώνης, Μούντριχας, Παπαδημητρίου (75' Φ. Βλάχος), Γ. Βλάχος, Καραχάλιος (85' Μασούρης), Μιχαήλ (55' Γουναρόπουλος) Δουρμούσογλου.