Δευτέρα 26 Μαρτίου 2012

Α.Ο.Ν Αρτάκης – Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου 2 – 0

Ο Α.Ο.Ν Αρτάκης ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι κορυφής απέναντι στον Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου με 2 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Αρτάκης.
Οι γηπεδούχοι με μεγάλη εμφάνιση έχοντας τον Ηλία Παπαϊωάννου σε εξαιρετική μέρα επικράτησαν του Ευβοϊκού και μείωσαν την διαφορά στους δύο βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του κ. Γιακόβλεβιτς ήταν ανώτερη και στο 34' ο Μαστροκώστας κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαϊωάννου γράφοντας το 1 – 0.
Στο 38' ο Παπαϊωάννου με ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή τον φιλοξενούμενων και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπόλμπαση γράφοντας το 2 – 0.
Στο 45' ο Σπανός έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει όταν ο Γκόγκος μπλόκαρε την μπάλα.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους αλλά δεν ανησύχησαν ιδιαίτερα τον Γκόγκο.
Η ομάδα του κ. Καρβέλη ήταν απειλητική με τους Σπανό και Αργύρη αλλά δεν κατάφερε να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Α.Ο.Ν Αρτάκης: Γκόγκος, Σφυρόπουλος, Τζαφέρος, Τσαλιαγκός, Τσολάκος, Κυρήκος, Ζήσης Ορφέας (75' Καρόκης), Μάλλιαρης, Παπαϊωάννου (86' Σμυρναίος), Μαστροκώστας, Μεταξάς.

Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Μπόλμπασης, Μπασινάς (53' Ρουμπής), Αγγελάκης, Αυλωνίτης, Γιάνναλος, Νόνας, Ζαχαριάς (46' Τριανταφύλλου), Τσομώκος, Αργύρης (81' Ζαχαριάς Τρ.), Μακαντάσης, Σπανός.