Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Πανελευσινιακός 0 – 2

Εντός έδρας ήττα γνώρισε ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου από τον Πανελευσινιακό με 0 – 2 στο Γήπεδο Αγίου Νικολάου.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και επικράτησαν σχετικά εύκολα της ομάδας του Γιάννη Μπασούκου.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανελευσινιακός μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξε το σκορ 0 – 1 μόλις στο 6' με κεφαλιά του Μίχα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μαλισσιώβα.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απειλήσουν την εστία του Βασιλείου αλλά δεν κατάφεραν να την παραβιάσουν.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ευβοϊκός μπήκε πιο δυνατά αναζητώντας την ισοφάριση αφήνοντας κενά στην άμυνα και το πλήρωσε στο 91' καθώς οι φιλοξενούμενοι έγραψαν το 0 – 2 με ωραίο σουτ του Παπανικολάου.

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου: Γιουργούσης, Τσούτης, Καρέλης (52' Αργύρης), Αυλωνίτης, Πατίλας, Μήτρου, Μπασούκος, Ρωμανός, Χαλιώτης (70' Ταυλαρίδης), Κολιόπουλος, Ζαχαριάς Τ. (46' Νόνας).

Πανελευσινιακός: Βασιλείου, Βελλής, Τζαφεράκος, Τερλελής, Ευαγγέλου, Σιδηρόπουλος, Μιχελής, Τύρπος, Ζαχαρόπουλος (5' Μίχας), Μαλισσιώβας (77' Δούκας), Παπανικολάου (93' Μακρίδης).