Τρίτη 2 Οκτωβρίου 2012

Α.Ο Μαρμαρίου – Ελλήσποντος Νέας Λαμψάκου 1 – 1

Θετική θα χαρακτήριζε κάποιος την ισοπαλία στον αγώνα Μαρμάρι – Ελλήσποντος για τους γηπεδούχους στην αυλαία της Α2 κατηγορίας του νότιου ομίλου.
Οι μαρμαριώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 14' όταν από όμορφη ενέργεια του Σταμούλου από τα δεξιά ο οποίος πάσαρε στον Στρατή και εκείνος με πλάσαρε εύκολα κάνοντας το 0 – 1.
Το Μαρμάρι όμως δεν το έβαλε κάτω και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Αστήθα να αδειάζει δύο αντιπάλους και να βγάζει μόνο του τον Ποδαρά ο οποίος με άψογο πλασάρισμα έδωσε χαρά στην γεμάτη εξέδρα γράφοντας το 1 – 1.
Το δεύτερο ημίχρονο πήγε περισσότερο στην δύναμη με ελάχιστες καλές στιγμές και με τον αγώνα να σημαδεύεται από τον τραυματισμό του νεοαποκτηθέντα Κορδώνη για το Μαρμάρι, που ευτυχώς δεν φαίνεται να είναι κάτι σοβαρό.

Επιμέλεια: Σταμάτης Τσαπέπας