Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Ο Δύστου 1 – 1

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Α.Ο Όλυμπος Γυμνού και Α.Ο Δύστου στο Γήπεδο Γυμνού.
Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις αν και το παιχνίδι δεν ήταν ιδιαίτερα θεαματικό.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μέτριο με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να πιέσουν και τους φιλοξενούμενους να περιορίζονται σε αντεπιθέσεις.
Στο 32' η ομάδα του Δύστου άνοιξε το σκορ 0 – 1 όταν ο Ηλίας Π. Με φοερό σουτ από τα 35 μέτρα έστειλε την μπάλα στην συμβολή των δοκαριών του Μωραϊτη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες με τους Αργύρη Σ. και Σταματούκο Β..
Στο 84' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι όταν ο Βέσελι μπήκε μέσα στην μεγάλη περιοχή και ανατράπηκε από τον Ντουρέκα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ντούρμας Δ. ο οποίος έγραψε το τελικό 1 – 1 από την άσπρη βούλα.

Όλυμπος Γυμνού: Μωραϊτης Χ., Μπουρίκας, Πάτας, Ντούρμας Α., Κιούσης, Βέσελι, Δίπλας (57' Σταματούκος Β.), Σταματούκος Π. (67' Αργύρης Η.), Ντούρμας Δ., Αργύρης Σ. (80' Αποστόλου).

Α.Ο Δύστου: Ντουρέκας, Μαστοώστας Γ., Ευδοξιάδης, Δημολιάνης, Δήμου, Πιλάτης Γ. (65' Αναστασίου), Πιλάτης Δ., Ηλίας Π., Μαστοκώστας Ν., Ρέτσας, Πηλιχός Α. (72' Μοιρώτσος).