Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2012

Α.Ο Πισσώνα – Α.Ε Κηρίνθου 1 – 3

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η Α.Ε Κηρίνθου απέναντι στον Α.Ο Πισσώνα του οποίου και επικράτησε με 1 – 3 στο Γήπεδο Πισσώνα.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι καθ όλη την διάρκεια του αγώνα και δίκαια πήραν τους τρεις βαθμούς τις νίκης.
Στο πρώτο ημίχρονο οι κιτρινόμαυροι είχαν την υπεροχή αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Κώστογλου.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ 0 – 1 με αυτογκόλ του Μιχαηλίδη.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και 5' αργότερα έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του 1 – 1 με τον Τζάφα.
Η χαρά τις ισοφάρισης δεν κράτησε για πολύ αφού στο 60' ο Μόσχου έδωσε εκ νέου προβάδισμα 1 – 2 στην Α.Ε Κηρίνθου.
Το τελικό 1 – 3 διαμορφώθηκε στο 70' με γκολ του Μουργκογιάννη.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ο Πισσώνα: Κώστογλου, Τσόγκα, Γαλιανό, Σπυρόπουλο, Τζάφα (65' Λαλανίτη), Γαρέφαλο (46' Μαρκούτης), Μιχαηλίδης, Χάιφα, Γούναρη, Λαλανίτη, Στράτζαλη (38' Κόκκας).

Α.Ε Κηρίνθου: Παράβαλος, Μόσχου Α., Σεφέρης (46' Θωμάς), Δρακόπουλος, Μόσχου Ε., Γιαννακούλας, Γεωργοσόπουλος (60' Βρέττος), Μπαμπαράκος, Πάνου, Μουργκογιάννης (76' Αφένδρας).