Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2012

Α.Ε Ταξιάρχη – Α.Π.Σ Ερμής Πηλίου 1 – 4

Ωραίο παιχνίδι διεξήχθη ανάμεσα στην Α.Ε Ταξιάρχη και τον Α.Π.Σ Ερμή Πηλίου όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 1 – 4 στο Γήπεδο Νέου Πύργου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι περιορίστηκαν σε αντεπιθέσεις αλλά δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί για την εστία του Ανδρίτσου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 54' με τον Μπουζάλα να γράφει το 0 – 1.
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 65' έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του 1 – 1 με τον Δημουλάκη.
Η απάντηση του Ερμή ήταν άμεση και 2' αργότερα πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Τσούρτη να γράφει το 1 – 2.
Στο 77' οι φιλοξενούμενοι έγραψαν το 1 – 3 με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Μπουζάλα.
Το τελικό 1 – 4 διαμορφώθηκε στο 80' με τον Γκιόκα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μαρνέζου.

Οι ενδεκάδες:

Α.Ε Ταξιάρχη: Μαρνέζος, Παραντές, Σούρας, Σταματονικολός, Μισιρλής, Σέσπος Δ., Κόχυλας, Καμίλης Ν., Μπλέτας Στ. (Μπλέτσας Γ.), Σέσπος Χ., Δημουλάκης (75' Τσιτούμης).

Α.Π.Σ Ερμής Πηλίου: Ανδρίτσος, Μπατσακούτσας (46' Γκιόκας), Μπουζάλας Σ., Κάνδιας, Τζαφέρος, Τσαρούμης, Τσακλάνος, Μπαϊμπάκης, Μπουζάλας Δ., Ανδρίτσος Ι., Γκογκομήτρος.