Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Α.Ο Χαλκίς – Πανναυπλιακός 2011 1 – 0

Το δύο στα δύο έκανε ο Α.Ο Χαλκίς αφού επικράτησε του Πανναυπλιακού με 2 – 0 στο Ενωσιακό Γήπεδο Χαλκίδας.
Η ομάδα του Γιάννη Καραμπά ήταν ανώτεροι καθ όλη την διάρκεια του αγώνα και κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ μέχρι το τέλος του αγώνα δίνοντας βάρος στα ανασταλτικά της καθήκοντα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να προηγηθούν στο 28' με ωραία κεφαλιά του Μανιάτη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Θωμά γράφοντας το 1 – 0.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του αλλά οι νερατζούρι ήταν εξαιρετικοί στα ανασταλτικά του καθήκοντα κλείνοντας συνεχώς τους διαδρόμους προς την εστία του Μόνου.
Έτσι ο Α.Ο Χαλκίς έφτασε τους έξι βαθμούς και μαζί με την Α.Ε Ερμιονίδας φιγουράρουν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Α.Ο Χαλκίς: Μόνος, Μπλατσέρης, Τούρλας, Κατσαμπάς, Καφαντάρης, Ευσταθίου, Μανιάτης, Ζαφειρόπουλος (63' Τσαλμάς), Θωμάς (87' Τσατσαρώνης), Γκιόκας, Τσοπάνης (73' Γκιτζάλης).

Πανναυπλιακός 2011: Κατσαούνης, Σαρακινιώτης, Τσακνάκης, Γκολέμης Θ., Ευθυμίου, Καραμάνος, Λαμπρούσης (36' Μανιάτης), Φλεβάρης (48' Μπελέσης), Μιχαλόπουλος, Γκολέμης Η., (63' Γκόλιας), Καραγκούνης.