Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

Α.Π.Σ Παντριαδικός – Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου 4 – 0

Άνετα επικράτησε ο Α.Π.Σ Παντριαδικός του Α.Ο Νηλέα Νεοχωρίου με 4 – 0 στο Γήπεδο Τριάδας.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα και καθάρισαν το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα τις Τριάδας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους αφού μόλις στο 2' έγραψε το 1 – 0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σταύρου.
Πριν κοπιάσουν οι πανηγυρισμοί και συγκεκριμένα στο 6' ο Σαρρής με ωραίο σουτ έγραψε το 2 – 0.
Στο 26' οι γηπεδούχοι έγραψαν το 3 – 0 με τον Ζήση να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κώτσαρη.
Στην επανάληψη η ροή του αγώνα δεν άλλαξε και στο 73' ο Σιαράπης έγραψε το τελικό 4 – 0. Στην συνέχεια ο σκόρερ του τέταρτου τέρματος της Τριάδας τραυματίστηκε και προσκομίστηκε στο Κέντρο Υγείας Ψαχνών για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

Α.Π.Σ Παντριαδικός: Σταθαράς, Ρίζος, Γραμματικός, Μπόκαρης, Σταύρου, Χασάνδρας, Γίγας (46' Σιαράπης (76' Βλάχος)), Τσάλλας, Σαρρής, Γιαννουκάκος (70' Μπακλαγής), Ζήσης.

Α.Ο Νηλέας Νεοχωρίου: Κώτσαρης, Μπόνος (46' Μακρής), Φραγκής (63' Περιβολάρης), Μουντρίχας (30' Αλεξίου), Καρλής, Ζέρβας, Βογιατζής, Κώτσαρης, Πόγκας, Γκούμας, Μαστροκώστας.