Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 1 – 1

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Α.Ο Απόλλων Ερέτριας και Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας στο Γήπεδο Ερέτριας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφεραν να προηγηθούν στο 42' με τον Τόρα να γράφει το 1 – 0.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του στο 58' με τον Τσολό να γράφει το τελικό 1 – 1.
Στην συνέχεια η ομάδα της Ερέτριας προσπάθησε να πετύχει ένα δεύτερο τέρμα αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην πολύ καλό στημένη άμυνα της Ένωσης Απολλώνιου Ιστιαίας.

Α.Ο Απόλλων Ερέτριας: Μιτακίδης, Βλάχος, Λιατίπης, Βελαέτης, Φουρμούζης, Κοκκάλας (73' Μήτρου), Παριανός, Μαρινάκης, Τόρα, Ευθυμίου, Μεμάι.

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας: Παναγιωτόπουλος, Τριανταφύλλου Α. (89' Δαρζέντας), Βασιλείου (72' Μπαλαμούτης), Τρανταφύλλου Σ., Τούρφρε, Στεργίου, Καλύβας (53' Τσολός), Δαρζέντας, Γοργομάτης, Γαβριήλ, Χρήστου.