Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Α.Π.Σ Παντριαδικός – Α.Ο Κύμης 2 – 2

Έπεσε από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ο Α.Ο Κύμης μετά το ισόπαλο αποτέλεσμα απέναντι στον Α.Π.Σ Παντραδικό με σκορ 2 – 2 στο Γήπεδο Τριάδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 20' με τον Ανέστη Χ., να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σταθαρά γράφοντας το 0 – 1.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του στο 68 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γίγα γράφοντας το 1 – 1.
Στο 75' ο Γιαννουκάκος σημείωσε το 2 – 1 δίνοντας προβάδισμα για πρώτη φορά στον Παντριαδικό.
Το τελικό 2 – 2 διαμορφώθηκε στο 96' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ανέστη Β..

Α.Π.Σ Παντριαδικός: Σταθαράς, Χασάνδρας Γ., Γιαννουκάκος (78' Σταματίου), Μπόκαρης, Σταύρου, Σαρρής, Γίγας, Γραμματικός (46' Καραμούζης), Χασάνδρας Δ., Τσάλλας, Ζήσης (74' Σκριβάνος).

Α.Ο Κύμης: Μαντάς, Κόκκος, Μπλατσιώτης, Κήρου, Κανελίνι, Κραβαρίτης, Χρήστου, Ανέστης Β., Ανέστης Χ. (40' Τσαλιάγκος), Μπαλογιάννης.