Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2012

Γ.Σ Κύμης – Άρης Θήβας 101 – 54

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε ο Γ.Σ Κύμης αφού επικράτησε εύκολα του Άρη Θήβας με 101 – 54 στο κλειστό της Κύμης.
Οι νεοφώτιστοι για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική έγραψαν πάνω από εκατό πόντους δείχνοντας τις διαθέσεις τους από την αρχή του πρωταθλήματος.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και ήταν μπροστά στο σκορ με 17 – 24.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Γ.Σ Κύμης κατάφερε να αναστρέψει το ματς περνώντας μπροστά με 41 – 32.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν με φόρα του δευτέρου δεκαλέπτου και διεύρυναν την διαφορά 66 – 44.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του κ. Μπρατσιάκου διέσυρε τον Άρη Θήβας φτάνοντας στο τελικό 101 – 54.

Γ.Σ Κύμης: Φώτης 14, Ρήγας, Σέττος 18, Κωνσταντούρας 5, Μπίρμπας 9, Παπαδάκης 4, Καραμπάτσος 5, Ιωάννου 6, Φούντας 11, Δήμος 10, Γυφτονικολός 16, Σιδεράκης 3.

Άρης Θήβας: Χαρατσης 11, Φουστερης, Κουτσοβασίλης 6, Κανίνης, Καραμπιτσάκος, Σκυριανός 1, Κλούρας 10, Καραμαγκιώλης 2, Κουπες 16, Λιαμπότης 6, Παγώνης, Μπρατσιώτης 2.