Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ο Αυλίδας – Ερμήλιος Ανθηδώνος 3 – 1

Εύκολα επικράτησε ο Α.Ο Αυλίδας του Ερμήλιου Ανθηδώνος με 3 – 1 στο Βαθέος Αυλίδας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 9' με τον Τσομάσκα να γράφει το 1 – 0.
Στην συνέχεια ο Ερμήλιος αντέδρασε, ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 24' κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του 1 – 1 με τον Μπούζι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τζαβάρα.
Οι γηπεδούχοι με την σέντρα πήραν εκ νέου προβάδισμα στο σκορ αφού 1' αργότερα ο Δήμουλας έγραψε το 2 – 1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αυλίδας είχε τον έλεγχο του αγώνα και στο 54' ο Δήμουλας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Αντωνιάδη για δεύτερη φορά για να γράψει το τελικό 3 – 1.

Α.Ο Αυλίδας: Τζαβάρας, Μάλλιαρης, Χιούζκα (74' Ζέρβας), Ζάζας, Κουρούπης, Κάκιος, Λεονάρντο (59' Καλαμπαλίκης), Βλάχος, Γιαλός, Δήμουλας, Τσομάσκας (78' Λεονταρής).

Ερμήλιος Ανθηδώνος: Αντωνιάδης, Καρκαντελίδης, Τριανταφύλλου, Σπύρου, Γκόγκος, Καρβέλης, Μπούζι, Καλλιοντζής (62' Δουραμάνης), Ριζογιάννης (52' Κωνσταντόπουλος), Αντωνιάδης (52' Παλπάνης).