Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2012

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού – Α.Ο Δύστου 3 – 2

Επέστρεψε στις νίκες ο Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού αφού επικράτησε του Α.Ο Δύστου με 3 – 2 στο Γήπεδο Βασιλικού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 31' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαραγκού για το 1 – 0.
Στο 44' ο Λήλας ανέβασε τον δείκτη του σκορ μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Αγραφιώτη και ωραίο τελείωμα του Κατσικάβαλη γράφοντας το 2 – 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο στην προσπάθεια τους να ξαναμπούν στο παιχνίδι και στο 51' οι γηπεδούχοι βγήκαν στην αντεπίθεση και με τον Αγραφιώτη έγραψαν το 3 – 0.
Στο 77' οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πιλάτη σε 3 – 1.
Το τελικό 3 – 2 διαμορφώθηκε στο 91' με τον Ρέτσα.