Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο Αστέρας Δροσιάς – Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου 1 – 1

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχθηκαν Α.Ο Αστέρας Δροσιάς και Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου στο Γήπεδο Δροσιάς.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έπεφταν πάνω στις αντίπαλες άμυνες και δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν αξιόλογες φάσεις.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 51' με τον Κορδή να γράφει το 1 – 0.
Στο 75' ο Αστέρας στάθηκε άτυχος όταν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι του Αντώνενα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαρσαμά.
Το τελικό 1 – 1 διαμορφώθηκε στο 85' με τον Μπασινά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Παμφίλη.

Α.Ο Αστέρας Δροσιάς: Παμφίλης, Αρκάς, Κόρδης, Φρυγανάς, Καρταλάς, Πετρόπουλος, Μαρίνος (72' Λάμπρου), Σαμαρτζής, Ελευθερίου Σ. (89' Πολύχρονος), Βαρσαμάς, Ελευθερίου Χ..

Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου: Αντώνενας, Δροσάτος, Πουρής, Τριανταφύλλου, Μπασινάς, Λάμπρου (50' Καρατζάς), Σταμέλος, Κιούσης (60' Πηλιχός), Πιλάτης (70' Δήμου), Ιωαννίδης.