Τρίτη 15 Ιανουαρίου 2013

Α.Ε Καθενών – Α.Ο Ακράτητος Κεχριών 1 – 3

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Ακράτητος Κεχριών απέναντι στην Α.Ε Καθενών με 1 – 3 στο Γήπεδο Στενής.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν αξιόλογες φάσεις καθώς οι όποιες ενέργειες τους σταματούσαν στις αντίπαλες άμυνες.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν το έλεγχο του παιχνιδιού και προηγήθηκαν στο 59' με τον Κοντάκη να γράφει το 0 – 1.
Ενώ στο 70' οι πράσινοι πέτυχαν το 0 – 2 με τον ίδιο παίκτη.
Στο 77' ο Τσώκος Β., κατάφερε να μειώσει σε 1 – 2 και έβαλε και πάλι στο παιχνίδι τους γηπεδούχους.
Ωστόσο στο 82' ο Τζανής διαμόρφωσε το τελικό 1 – 3.

Α.Ε Καθενών: Βάγγης, Τρίκκας, Ντρέκης, Λύρας, Τσώκος Α., Καμπούρης (46' Ξεφτεράκης), Τσώκος Δ., Παλαιολόγος, Παπαδόπουλος, Μουστάκας (75' Κικίδης), Τσώκος Β..

Α.Ο Ακράτητος Κεχριών: Μάρκου, Αχματιώτης, Κοντάκης (75' Γιακουμάκης), Παρίσης Α., Τσούπρος Δ., Τσούπρος Γ., Παγώνης, Τζανής, Μπαλωμένος Κ., Μπαλωμένος Κ. (65' Ηλίας), Παρίσης (86' Γιαννιός).