Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού – Α.Ο Ωρεών 4 – 1

Άνετα επικράτησε ο Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού του Α.Ο Ωρεών με 4 – 1 στο Γήπεδο Βασιλικού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10 με ωραία κεφαλιά του Κατσικαβάλη γράφοντας το 1 – 0.
Στην συνέχεια ο Λήλας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και με τον Κατσικαβάλη να χρίζεται εκ νέου σκόρερ πέτυχε το 2 – 0.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι κατάφεραν να μειώσουν στο 75' με τον Πατσή να σημειώνει το 2 – 1 μπαίνοντας και πάλι στο παιχνίδι.
Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 79' οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 3 – 1 με δυνατό σουτ του Αγραφιώτη έξω από την περιοχή.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 85' με τον Σιμιτζή να γράφει το 4 – 1.

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού: Μαντάς, Κικίδης, Νάνος, Μαραγκός (40' Τρίκκας), Καραλατήρας, Τζανής (78' Αλεξίου), Ρουμπής, Κουτσαυλής, Σιμιτζής, Αγραφιώτης, Κατσικαβάλης (83' Ντούνας).

Α.Ο Ωρεών: Μαυρούτσικος, Ζαχαράκης, Ματζώρος, Δημητρίου, Τσουκάι, Αθανασίου Ι. (71' Αθανασίου Δ.), Κόλει (46' Γαλούπης), Πάτσης, Βιδάλης (65' Σελίμης), Στεργίου, Δημουλάκης.