Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Ωρεών – Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς 0 – 3

Με εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς συνέτριψε τον Α.Ο Ωρεών με 0 – 3 στο Γήπεδο Νέου Πύργου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έπαιζαν παιχνίδι κατοχής και αν και είχαν κάποιες καλές φάσεις στάθηκαν άτυχες στην τελική προσπάθεια.
Στην επανάληψη ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν και μόλις στο 47' άνοιξαν το σκορ όταν ο Λίφο με ατομική ενέργεια και ωραίο τελείωμα έγραψε το 0 – 1.
Στην συνέχεια οι πράσινοι πίεσαν για την ισοφάριση και θα τα είχαν καταφέρει αλλά στάθηκαν άτυχοι όταν το σουτ του Αθανασίου σταμάτησε στο δοκάρι του Σολογιάννη.
Στο 82' ο Α.Π.Κ.Ο πέτυχε και δεύτερο τέρμα όταν ο Μεταξάς Ι., με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μουζίκου για το 0 – 2.
Στο 89' οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα όταν έπειτα από πάσα του Σουλιωτάκη ο Τσώκος διαμόρφωσε το τελικό 0 – 3.