Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013

Α.Π.Ο Παναργειακός – Α.Ο Χαλκίς 1 – 0

Ακόμα μία ήττα γνώρισε ο Α.Ο Χαλκίς αυτή την φορά από τον Α.Π.Ο Παναργειακό με 1 – 0 στο Δ.Α.Κ Άργους.
Η ομάδα του Μιχάλη Κασάπη έπαιξε καλό ποδόσφαιρο αλλά τόσο το αριθμητικό μειονέκτημα όσο και η ατυχία στέρησαν από τους νερατζούρι ένα θετικό αποτέλεσμα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι πράσινοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και στο 33' κέρδισαν πέναλτι όταν ο Πέτσης έδιωξε με το πόδι την μπάλα αρά παρόλα αυτά ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι και άφησε τους φιλοξενούμενους με δέκα παίκτες, την εκτέλεση ανέλαβε ο Αγγελόπουλος ο οποίος έγραψε το 1 – 0.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι παρόλο το αριθμητικό τους μειωνέκτημα έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και προσπάθησαν να φτάσουν στην επίτευξη κάποιου τέρματος και μάλιστα είχαν και δοκάρι με τον Τσαλμά.

Οι ενδεκαδες:

Α.Π.Ο Παναργειακός: Παλιγγίνης, Καστρίτης (72' Κάπλατζης), Φλώρος, Μπόμπος, Φίλης, Κουτσοδήμος, Αγγελόπουλος (91' Αϊβαλιώτης), Παπαϊωάννου, Τριμπόνιας, Καραγκούνης (46' Ισούφι), Ζίου.

Α.Ο Χαλκίς: Καλέργης, Πέτσης, Τσατσαρώνης, Καραμπάς, Καφαντάρης (62' Θωμάς), Ευσταθίου, Τσαλμάς, Παπακωντσαντίνου (75' Ζαφειρόπουλος), Μπλατσέρης (58' Γκιόκας), Φελέκης, Τσουπεής.