Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Άρης Αγίας Άννας – Α.Ο Μακρυκάπας 2 – 0

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Α.Ο Άρης Αγίας Άννας αφού επικράτησε του πρωτοπόρου τους πρωταθλήματος της Β' κατηγορίας, Α.Ο Μακρυκάπας με 2 – 0 στο Γήπεδο Αγίας Άννας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι κιτρινόμαυροι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και με την συμπλήρωση 30' αγώνα άνοιξαν το σκορ με τον Σταθαρά να σημειώνει το 1 – 0.
Από το 37' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες με τον Άρη έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα να πιέζει ψηλά για την επίτευξη ενός δεύτερου τέρματος χωρίς όμως να καταφέρει πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το 1 – 0.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και στο 50' ο Σταθαράς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το 2 – 0.
Στην συνέχεια οι κυανέρυθροι προσπάθησαν να πάρουν πρωτοβουλίες αλλά δεν κατάφεραν να πλησιάσουν με αξιώσεις την εστία του Τσαμασφύρα ενώ στο 88' έμεινε και ο Άρης με δέκα παίκτες αφού ο Περίφανος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.