Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Α.Ο Ολυμπιακός Λίμνης – Α.Ο Ελληνικά 6 – 1

Ευρεία νίκη πέτυχε ο Α.Ο Ολυμπιακός Λίμνης απέναντι στον Α.Ο Ελληνικά με 6 – 1 στο Γήπεδο Λίμνης.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και μόλις στο 14' άνοιξαν το σκορ με τον Μαναρίτσας Α., να πετυχαίνει το 1 – 0.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό (15') ο Μακρής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2 – 0 ενώ στο 22' ο ίδιος παίκτης πέτυχε το 3 – 0.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους ερυθρόλευκους και στο 48' μείωσαν σε 3 – 1 με τον Ευσταθίου ενώ από το 50' αγωνίζονταν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Αθανασίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Από το 55' και μετά οι γηπεδούχοι ανέκτησαν και πάλι τα ηνία του αγώνα και στο 61' ο Αναστασίου πέτυχε το 4 – 1 ενώ 2' αργότερα ο Ξυράφης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5 – 1.
Στο 74' ο Μαναρίτσας Α., με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 6 – 1.