Εργοτέλης – Ηρακλής Ψαχνών 1 – 0 (Live)

Δείτε σε Real Time την εξέλιξη του αγώνα μόνο στο Evia Sport.

Για ανανέωση της σελίδας πατήστε εδώ

Λήξη του αγώνα

92' Πέναλτι ζήτησε ο Ηρακλής Ψαχνών για ανατροπή του Χαϊκάλη από τον Σαρρή αλλά ο διαιτητής συνέχισε το παιχνίδι.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Ο Λαμπίν με κεφαλιά κέρδισε τον Σικαλιά και έγραψε το 1 – 0.

90' Γκολ για τον Εργοτέλη.

87' Ο Δωμαντάς στην θέση του Τζανακάκη για τον Εργοτέλη.

Οι κιτρινόμαυροι συνεχίζουν να έχουν τον έλεγχο του αγώνα με τους πράσινους να έχουν παθητικό ρόλο προσπαθώντας να διασφαλίσουν το μηδέν στην άμυνα κάτι που προκαλεί εκνευρισμό στους Κρητικούς.

77' Ο Μήτσης πέρασε στην θέση του Δήμου για τους πράσινους.

76' Ο Βερπακόφσκις έπιασε ένα διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Σικαλιά.

Ο Εργοτέλης συνεχίζει να πιέζει τους πράσινους που δεν μπορούν να βγάλουν εύκολα την μπάλα από την περιοχή τους.

68' Ο Χρυσοφάκης αντί του Χαντί για τους Κρητικούς.

65' Ο Σικαλιάς Α., πέρασε στην θέση του Ρούτση για τους πράσινους.

64' Ο Μπουχαλάκης πέρασε και τον Σικαλιά, έκανε το σουτ αλλά ο Λαμπρόπουλος έδιωξε την μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα του Ηρακλή Ψαχνών.

62' Ο Ρομανό έκανε την σέντρα ο Βερπακόφσκις έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σικαλιά.

61' Ο Βαγκελί στην θέση του Πούλγκα για τον Ηρακλή Ψαχνών.

60' Κίτρινη κάρτα στον Λαμπίν για φάουλ.

59' Ο Λαμπίν πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στην θέση του Ζαχόρα για τον Εργοτέλη.

53' Ο Χαϊκάλης δοκίμασε ένα μακρινό σουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Αθανασίου.

Ο Ηρακλής Ψαχνών μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας και τον αέρα με το μέρος του.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Με το μηδέν πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια, οι γηπεδούχοι είχαν το έλεγχο καθ όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όμως οι προσπάθειες της ομάδας του Σίνισα Γκόγκιτς έπεφταν πάνω στην πολύ καλά οργανωμένη άμυνα των πρασίνων.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Εργοτέλης συνεχίζει να πιέζει αλλά οι πράσινοι με πολύ καλό στήσιμο στον αγωνιστικό χώρο δεν αφήνουν τους Κρητικούς να φτάσουν στην εστία του Σικαλια.

37' Την εκτέλεση του Γέσιτς μπλόκαρε εύκολα ο Αθανασίου.

36' Πρώτο κόρνερ για τον Ηρακλή Ψαχνών

34' Ο Χατζί γύρισε για τον Βερπακόφσκις πλασέ του Λευκορώσου αλλά η μπάλα πέρασε κόρνερ.

28' Κίτρινη κάρτα στον Πούλγκα επειδή σήκωσε ψηλά το πόδι.

Ο αγώνας διεξάγεται κάτω από δυνατό άνεμο ο οποίος ευνοεί τις προσπάθειες του Εργοτέλη.

Ο Εργοτέλης συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δεν μπορεί να βρει τους διαδρόμους απέναντι στην πολύ καλά στημένη άμυνα το Ηρακλή Ψαχνών.

13' Σουτ του Μπουχαλάκη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

7' Κεφαλιά του Χατζί οι αμυντικοί του Ηρακλή Ψαχνών απομάκρυναν σε κόρνερ.

5' Σουτ του Μπυχαλάκη ο Σικαλιάς μπλόκαρε την μπάλα.

Οι κιτρινόμαυροι έχουν μπει πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με την μπάλα να βρίσκεται διαρκώς έξω από την εστία του Σικαλιά.

Έναρξη του αγώνα

Εργοτέλης (Σίνισα Γκόγκιτς): Αθανασίου, Πίτσος, Τζανακάκης, Σαρρής, Γιοβάνοβιτς, Ρομάνο, Μπουχαλάκης, Χαντί, Γκαντιάγκα, Ζαχόρα, Βερμπακόφσκις.

Πάγκος: Καβουσάκης, Ουέλινγκτον, Κούτρης, Χαλκιαδάκης, Δωματάς, Λαμπίν, Χρυσοφάκης.

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Βαζάκας): Σικαλιάς Γ., Μπακομήτρος, Λαμπρόπουλος, Δήμου, Ρούτσης, Ζουλιώτης, Μπαράνκος, Ρεπετσάς, Χαϊκάλης, Πούλγκα, Γέσιτς.

Πάγκος: Τόλιος, Ογιαρμπίντε, Σικαλιάς Α., Σεοταχούλ, Μήτσης, Πλάτανος, Βανγκέλι.

Διαιτητής: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Πατσιάς, Τσαγγάρη (Μακεδονίας)

Real Time: Γιάννης Φραγκογιαννάκης