Τρίτη 19 Μαρτίου 2013

Πορτοχελιακός – Α.Ο Λουκισίων 0 – 3

Σημαντική νίκη πέτυχε ο Α.Ο Λουκισίων απέναντι στον Πορτοχελιακό με 0 – 3 στο Δημοτικό Γήπεδο Πορτοχελίου.
Η ομάδα του Γιώργου Λάμπρου έκανε σημαντικό βήμα στην προσπάθεια που καταβάλει για να αποφύγει τον υποβιβασμό και δεν γκέλαρε απέναντι στον ουραγό της βαθμολογίας.
Στο πρώτο ημίχρονο οι οράνιε προηγήθηκαν στο 30' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κωνσταντακά γράφοντας το 0 – 1.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα στο 71' με τον Τσελέπη να σημειώνει το 0 – 2 ενώ στο 82' ο Ντούμας διαμόρφωσε το τελικό 0 – 3.

Οι ενδεκάδες:

Πορτοχελιακός: Δρούζας (46' Μπουρνιάς), Κοξίδης, Ιωαννίδης, Οικονόμου (43' Κόκκαλης), Ντάκος (70' Κλωνάρης), Σταυρόπουλος, Αντωνόπουλος Α., Γιαννακόπουλος, Ζαραφωνίτης Ι.Ε., Ζαραφωνίτης Ι.Μ., Τέτα.

Α.Ο Λουκισίων: Ντελής, Ντοβίνος, Κοροβέσης, Προβής, Καλοχωρίδης, Σπυρόπουλος (89' Αγγέλου), Κουτσαυλής, Ντούμας, Κωνσταντάκας, Τσελέπης (86' Μπογδάνος), Αποστόλου (88' Κόλλιας).