Δευτέρα 25 Μαρτίου 2013

Α.Ο Όλυμπος Γυμνού – Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς 1 – 4

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς αφού επικράτησε εύκολα της νεανικής ομάδα του Α.Ο Όλυμπου Γυμνού με 1 – 4 στο Γήπεδο Γυμνού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 17' με κεφαλιά του Παναγιωτάκου έπειτα από σέντρα του Βεζυρτζόγλου για το 0 – 1 ενώ στο 30' με τον ίδιο παίκτη σημείωσαν το 0 – 2 με τον Βεζυρτζόγλου και πάλι σε ρόλο δημιουργού.
Στο 31' ο Βεζυρτζόγλου από δημιουργός έγινε εκτελεστής πετυχαίνοντας το 0 – 3 για την ομάδα του.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 40' με εντυπωσιακό σουτ του Ντούρμα από 35 μέτρα με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Ρούμπη και στην συνέχεια να καταλήγει στα δίχτυα του για το 1 – 3.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έλεγχαν την ροή του αγώνα και στο 60'με τον Σάλεμ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο τελικό 1 – 4.