Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου – Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς 1 – 3

Πολύτιμους βαθμούς απέσπασε ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς απέναντι στον Φ.Σ Ταμυναϊκό Αλιβερίου επικρατώντας με 1 – 3 στο Γήπεδο Αλιβερίου.
Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν στα πρώτα λεπτά του αγώνα και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8' με τον Ελευθερίου να σημειώνει το 0 – 1 ωστόσο ο Ταμυναϊκός κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα του με την συμπλήρωση του ημιώρου για το 1 – 1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Δροσιάς με δύο τέρματα στα τελευταία δέκα λεπτά του αγώνα κατάφερε να αποσπάσει τους τρεις βαθμούς τις νίκης αφού αρχικά στο 80' πήρε εκ νέου προβάδισμα στο σκορ με τον Κηπιώτη να σημειώνει το 1 – 2 ενώ στο 83' έπειτα από εκτέλεση πέναλτι και απόκρουση του Μητακίδη ο επερχόμενος Ελευθερίου σημείωσε το τελικό 1 – 3.