Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού – Α.Π.Ο Καστέλλας 1 – 3

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας σκαρφάλωσε ο Α.Π.Ο Καστέλλας μετά την εκτός έδρας (Γήπεδο Βασιλικού) νίκη επί του Α.Ο.Φ Λήλα Βασιλικού και το στραβοπάτημα του Α.Ο.Ν Αρτάκης.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την ομάδα του Βασιλικού καθώς μόλις στο 11' άνοιξαν το σκορ με γκολ του νεαρού Μήτρου για το 0 – 1. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα του ωστόσο στο 43' ο Αγραφιώτης με κεφαλιά διαμόρφωσε το 1 – 1. Στην επανάληψη η Καστέλλα περιορίστηκε να επιτίθεται με αντεπιθέσεις προσέχοντας ιδιαιτέρως την άμυνα της και μετά την αποβολή του Ντούνα στο 55' που άφησε τον Λήλα με δέκα παίκτες τα πράγματα δυσκόλεψαν για την ομάδα του Ευάγγελου Μπρισίμη. Οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα όταν στο 62' ο Λαφαζάνης έδωσε και πάλι προβάδισμα στους φιλοξενούμενους σημειώνοντας το 1 – 2 ενώ στο 73' ο Τσαμίχας διαμόρφωσε το τελικό 1 – 3 δίνοντας την νίκη στην ομάδα του Νίκου Κιαπέκου ενώ από το 78' αγωνίστηκε και ο Α.Π.Ο με δέκα παίκτες όταν ο Γιώρου αποβλήθηκε από τον διαιτητή της αναμέτρησης ωστόσο το παιχνίδι είχε ήδη κριθεί.