Τρίτη 1 Οκτωβρίου 2013

Π.Α Ιστιαίας – Α.Π.Ο Καστέλλας 1 – 4

Καταιγιστικός ήταν ο Α.Π.Ο Καστέλλας απέναντι στην Ποδοσφαιρική Ακαδημία Ιστιαίας της οποίας και επικράτησε εύκολα με 1 – 4 στο Γήπεδο Αιδηψού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 16' όταν έπειτα από ωραία ενέργεια και σέντρα του Μήτρου ο Μαντάς με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μαυρούτσικου για το 0 – 1. Στο 25' ο Μήτρου και πάλι έκανε την σέντρα και ο Λαφαζάνης με κεφαλιά έγραψε το 2 – 0 και στο 41' ο Μήτρου με πλασέ από κοντά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0 ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό (42') οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με δυνατό σουτ του Ανέστη σε 1 – 3. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους (53') η Καστέλλα διαμόρφωσε το τελικό 1 – 4 με τον Πεσχήρα μέσα από την περιοχή ενώ λίγα λεπτά αργότερα η Ακαδημία έχασε την ευκαιρία να μειώσει όταν η κεφαλιά του Παπανδρέου πέρασε άουτ.