Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου 2013

Α.Π.Ο Καστέλλας – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 1 – 1

Παρά τις πολλές απουσίες Α.Π.Ο Καστέλλας και Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας προσέφεραν θέαμα σε ένα παιχνίδι που αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Πάλιουρα.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα με την Ένωση όμως να παίρνει προβάδισμα στο σκορ στο 22' όταν ο Ανέστης ανατράπηκε από τον Γιαννούτσο μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον παίκτη των γηπεδούχων να δέχεται και την κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ανέστης ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου για το 0 – 1. Στο 31' η Καστέλλα κέρδισε με την σειρά της πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο πάντα εύστοχος, Κηρόπουλος ο οποίος έστειλε την μπάλα άουτ. Στο 41' το παιχνίδι απέκτησε αριθμητική ισορροπία όταν ο Αναστασίου αντίκρισε τον κόκκινη κάρτα. Στην επανάληψη και το 60' οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα του με τον Τζαμήχα να πλασάρει από κοντά τον Καρατσόλια για το 1 – 1. Από το 79' οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με εννέα παίκτες λόγο αποβολής του Αρσενόπουλου ενώ στο 84' η Καστέλλα έφτασε κοντά στο γκολ σε σουτ του Μαντά αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Καρατσόλια.