Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

Α.Π.Σ Παντριαδικός – Α.Π.Ο Καστέλλας 1 – 0

Ο Α.Π.Σ Παντριαδικός ήταν ο νικητής του ντέρμπι της Μεσσαπίας αφού επικράτησε του Α.Π.Ο Καστέλλας με 1 – 0 στο Γήπεδο Τριάδας.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με τους φιλοξενούμενους να απειλούν πρώτοι (10') με τον Ζήση. Στο 16' ο νεοαποκτηθείς άσσος των γηπεδούχων (σ.σ. Κουϊμτζίδης) έκανε το σουτ όμως ο Κηρόπουλος μπλόκαρε την μπάλα. Στο 23' ήταν η φάση που σημάδεψε το παιχνίδι καθώς απεβλήθη ο Ρουσοδήμος με δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας τον Α.Π.Ο Καστέλλας με δέκα παίκτες. Στο 42' ο Σκριβάνος μόνος απέναντι στον Κηρόπουλο δεν κατάφερε να βρει δίχτυα με τον έμπειρο πορτιέρο να μπλοκάρει την μπάλα. Στην επανάληψη η ομάδα της Τριάδας εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα και άνοιξε το σκορ στο 48' με τον Κουϊμτζίδη να σημειώνει το 1 – 0 ενώ στο 73' οι γηπεδούχοι απείλησαν και πάλι με τον έμπειρο επιθετικό όμως ο Κηρόπουλος επενέβη σωτήρια.