Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

Α.Π.Ο Καστέλλας – Α.Ο Απόλλων Ερέτριας 1 – 1

Πολύ δυνατός παρουσιάστηκε στην έδρα του ο Α.Π.Ο Καστέλλας ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Α.Ο Απόλλων Ερέτριας με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Καστέλλας.
Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο ωστόσο μετά το 20λεπτο ο Απόλλων ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 35' έφτασε κοντά στο γκολ όμως το σουτ του Μόρου σταμάτησε στο δοκάρι του Κηρόπουλου. Στην επανάληψη και το 72' η ομάδα της Καστέλλας έφτασε κοντά στο γκολ όμως ο Ψαριανός απομάκρυνε την μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα του Σάκκη και στο 80' ο Απόλλων άνοιξε το σκορ με τον Τόρα με κεφαλιά να σημειώνει το 0 – 1. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και 5' αργότερα έχασαν την ευκαιρία με τον Τζαμίχα και στο 89' ο Ρουσοδήμος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1 – 1.