Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

Α.Ο.Φ Λήλας Βασιλικού – Α.Ο Σκύρου 0 – 1

Νίκη «παραμονής» σημείωσε ο Α.Ο Σκύρου απέναντι στον Α.Ο.Φ Λήλα Βασιλικού με 0 – 1 στο Γήπεδο Βασιλικού.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο όμως οι «νησιώτες» ήταν αυτοί που ευτύχησαν να προηγηθούν στο 12' με τον Μανωλάκη να σημειώνει το 0 – 1. Στην συνέχεια ο Λήλας άνοιξε το παιχνίδι τους με τους φιλοξενούμενους να μην κλείνονται στην άμυνα τους και να απειλούν με ένα δεύτερο τέρμα. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά θέλοντας να φτάσουν στην ισοπαλία και στο 55' έφτασαν κοντά όμως το σουτ του Γκούμα σταμάτησε στο δοκάρι του Καραμπίνη. Στην συνέχεια οι Σκυριανοί απείλησαν στο 65' με τον Μανωλάκη ενώ έφτασαν κοντά στο γκολ και στο 81' με τον Στεφάνου χωρίς ωστόσο να τα καταφέρουν.