Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς – Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας 3 – 3

Εξαιρετικό παιχνίδι διεξήχθη στο Γήπεδο Δροσιάς όπου ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιά και ο Α.Σ Ολυμπιακό Χαλκίδας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3 – 3.
Με την έναρξη του αγώνα οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 27' με τον Μπισμπικόπουλο να σημειώνει το 0 – 1. Στην συνέχεια η ομάδα της Δροσιάς απείλησε σε δύο περιπτώσεις και στο 32' έφερε το παιχνίδι στα ίσα του με τον τον Μπαϊμπάκη να πετυχαίνει το 1 – 1. Στο 41' η ομάδα του Νταβόρ Γιακόβλεβιτς πήρε για πρώτη φορά προβάδισμα στο σκορ όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ματζούνη ο Παναγιωτάκος πλάσαρε με το κεφάλι για τον Αντωνόπουλο και αυτός με κεφαλιά κρέμασε τον Ευαγγελινό για το 2 – 1. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και λίγα λεπτά αργότερα ανέβασαν τον δείκτη του σκορ καθώς μετά από εκτέλεση φάουλ του Ματζούνη ο Παναγιωτάκος με κεφαλιά σημείωσε το 3 – 1. Οι ερυθρόλευκοι όμως δεν το έβαλαν κάτω και στο 83' μείωσαν αρχικά σε 3 – 2 με τον Σκριβάνο ενώ 2' αργότερα ο Βάρκας διαμόρφωσε το τελικό 3 – 3 δίνοντας τον βαθμό στον Ολυμπιακό. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Σκριβάνος έχασε μοναδική ευκαιρία να δώσει την νίκη της ομάδας του καθώς δεν κατάφερε να νικήσει το Σολογιάννη με το τελικό σκορ να αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.