Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Α.Π.Σ Παντριαδικός 0 – 1

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας πέτυχε ο Α.Π.Σ Παντριαδικός απέναντι στον Α.Σ Ευβοϊκό Αγίου Νικολάου με 0 – 1 στο Γήπεδο Αγίου Νικολάου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν δυνατά και απείλησαν μόλις στο 10' με εκτέλεση φάουλ του Σταύρου που πέρασε λίγο άουτ ενώ στο 33' ο Παντριαδικός απείλησε από μία ακόμα στημένη φάση όμως ο Βυργιώτης μπλόκαρε εντυπωσιακά την μπάλα. Στο 44' οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ όταν ο Σκριβάνος με μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βυργιώτη και σημείωσε το 0 – 1 που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι θέλησαν να φτάσουν στην ισοφάριση και στο 63' απείλησαν με τον Τσακλάνο να βγαίνει απέντι στον πορτιέρο του Παντριαδικού χωρίς ωστόσο να καταφέρει να σκοράρει. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν εκτεθειμένη την άμυνα του Ευβοϊκού και απείλησαν στο 91' με τον Καραντάκη να βγαίνει μόνος απέναντι στον Βυργιώτη και τον πορτιέρο των γηπεδούχων να αποκρούει ενώ στο 93' η ομάδα της Τριάδας σε νέα αντεπίθεση απείλησε και πάλι με τον Καραντάκη με τον έμπειρο επιθετικό να στέλνει την μπάλα άουτ.