Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου 2014

Τελεθριακός – Α.Σ.Ε Μπούκαλη 51 – 50

Εξαιρετικό παιχνίδι διεξήχθη στο κλειστό της Ιστιαίας ανάμεσα στον Τελεθριακό και τον Α.Σ.Ε Μπούκαλη όπου οι γηπεδούχοι επικράτησαν δύσκολα με σκορ 51 – 50.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Ιστιαίας μπήκε δυνατά στο παρκέ και έχτισε μία διαφορά 5 πόντων με το τέλος του δεκαλέπτου να βρίσκει τον Τελεθριακό μπροστά στο σκορ με 15 – 9. Στο δεύτερο δεκάλεπτο τα Εκπαιδευτήρια Μπούκαλη ροκάνισαν την διαφορά ωστόσο οι γηπεδούχοι παρέμειναν μπροστά στο σκορ χάρη στην ευστοχία έξω από τα 6.75 του Ρουμελιώτη. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Τελεθριακός παίζοντας εξαιρετική άμυνα έφτασε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων ενώ το τέλος του δεκαλέπτου τον βρήκε στο +8 (43 – 35). Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και 6' πριν την λήξη του δεκαλέπτου κατάφεραν να φτάσουν στο +3 ωστόσο στην συνέχεια ο Τελεθριακός μείωσε με δύο εύστοχες βολές του Παπακωνσταντίνου ενώ 24'' πριν την λήξη του αγώνα οι γηπεδούχοι έφτασαν στην νίκη (51 – 50) χάρη στο δίποντο του Κουζουβουνά.

Τα δεκάλεπτα: 15 – 9, 28 – 27, 43 – 35, 51 – 50.