Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014

Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου – Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου 1 – 0

Τους «τρεις» βαθμούς πήρε έστω και δύσκολα ο Α.Σ Ευβοϊκός Αγίου Νικολάου καθώς επικράτησε του Φ.Σ Ταμυναϊκού Αλιβερίου με 1 – 0 στο Γήπεδο Αγίου Νικολάου.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8' με τον Μαρίνο από μακρυά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Μητακίδη και να σημειώνει το 1 – 0. Στην συνέχεια οι παίκτες του Ταμυναϊκού ανέβηκαν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο όμως στο 21' ο τραυματισμός του Πιλάτη πρόσθεσε ακόμα ένα πρόβλημα στην ομάδα του. Στην επανάληψη το παιχνίδι «άνοιξε» με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες με πιο σημαντικές στιγμές την φάση του 59' όπου ο Σφυρόπουλος έκανε το σουτ όμως ο Μητακίδης με την βοήθεια και του δοκαριού έστειλε την μπάλα σε κόρνερ ενώ στο 73' ήρθε η απάντηση των φιλοξενούμενων με τον Σταμέλο να πιάνει από κοντά την κεφαλιά όμως την έστειλε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Οικονομίδη.