Δευτέρα 3 Μαρτίου 2014

Λευκάδια Νάουσας – Α.Ο Χαλκίς 2 – 1

Αν και προηγήθηκε ο Α.Ο Χαλκίς γνώρισε την ήττα από τα Λευκάδια Νάουσας με 2 – 1 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκαδίων.
Στο πρώτο ημίχρονο δεν δημιουργήθηκαν ιδιαίτερες φάσης με εξαίρεση την κεφαλιά του Γκίοκα στο 13' όπου ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε εξαιρετικά και την φάση του 45' όπου ο Ναουμίδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το 0 – 1. Στην επανάληψη ξεκίνησε ιδανικά για τα Λευκάδια καθώς μόλις στο 47' ο Πίτο με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντουμάνη σημειώνοντας το 1 – 1. Στη συνέχεια οι νερατζούρι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 58' έχασαν την ευκαιρία να προηγηθούν όταν το σουτ του Ταυταρίδη σταμάτησε στο δοκάρι ενώ στο 77' οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της νίκης με τον Έξαρχο να διαμορφώνει το τελικό 2 – 1 υπέρ της ομάδας της Ημανθίας.

Λευκάδια Νάουσας: Παπαδόπουλος, Μουρατίδης Κόλα (88' Αδαμίδης), Μπρέγκου, Μισαηλίδης Π., Πίττος, Σιμηχανίδης (35' Δημητριάδης), Λαμπριανίδης, Γιαουτζής (84' Καρατάσιος), Έξαρχος, Μισαηλίδης Π..

Α.Ο Χαλκίς: Ντουμάνης, Αυλωνίτης, Τσατσαρώνης, Καραμπάς, Ναουμίδης, Ευσταθίου, Ταυταρίδης, Βαλκάνος, Γκιόκας, Τσαλμάς, Γκαράνης (80' Κωνσταντάγκας).