Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014

Α.Ο Σκύρου – Α.Σ Ολυμπιακός Χαλκίδας 2 – 1

Νίκη με ανατροπή για τον Α.Ο Σκύρου ο οποίος επικράτησε του Α.Σ Ολυμπιακού Χαλκίδας με 2 – 1 στο Γήπεδο Σκύρου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» απείλησαν μόλις στο 3' με τον Βάρκα να χάνει σημαντική ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όμως 5' αργότερα ο νεαρός άσσος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καραμπίνη σημειώνοντας το 0 – 1. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέλαβαν δράση με κύρια πηγή κινδύνου τον Στεφάνου όμως ο Ευαγγελινός κράτησε το «μηδέν» μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Στην επανάληψη οι «νησιώτες» μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και στο 59' ο Τσελέπης από κοντά σημείωσε το 1 – 1 ενώ 2' αργότερα ο Καραμάνος γέμισε μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο Δανακλίδης με δυνατό σουτ έκανε την ανατροπή πετυχαίνοντας το 2 – 1 που παρέμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.