Δευτέρα 24 Μαρτίου 2014

Α.Ο Αυλωναρίου – Α.Π.Ο Καστέλλας 4 – 7

Έντεκα γκολ ήταν ο απολογισμός του αγώνα Α.Ο Αυλωναρίου με τον Α.Π.Ο Καστέλλας στον οποίο η «Ταξιαρχία» του Νίκου Κιαπέκου επικράτησε με 4 – 7 στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Με την έναρξη του αγώνα και συγκεκριμένα στο 10' ο Σπανός με σουτ άνοιξε το σκορ σημειώνοντας το 0 – 1 ενώ 9' αργότερα ο Λαφαζάνης με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων πετυχαίνοντας το 0 – 2. Στο 23' ο Ταψή με κεφαλιά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3 ενώ στο 25' ο Μήτρου με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 0 – 4. Στο 35' οι «κιτρινόμαυροι» μείωσαν σε 1 – 4 με τον Φραγγή και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Ζήσης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι σημείωσε το 1 – 5 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους (47') ο Τσαλιαγκός Β. μείωσε σε 2 – 5 ενώ ο ίδιος παίκτης στο 56' μείωσε εκ νέου σε 3 – 5. Στο 74' ο Σπανός πέτυχε το 3 – 6 ενώ στο 80' ο Ζήσης με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το 3 – 7. Στο 87' οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τελικό 4 – 7 με τον Τσαλιαγκό Β. να σημειώνει χατ τρικ.