Τρίτη 4 Μαρτίου 2014

Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου – Α.Π.Ο Καστέλλας 5 – 0

Εντυπωσιακός ήταν ο Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου και συνέτριψε τον Α.Π.Ο Καστέλλας με 5 – 0 στο Γήπεδο Αλιβερίου.
Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και δεν άφησαν την «ταξιαρχία» του Νίκου Κιαπέκου να απειλήσει την εστία του Μητακίδη ενώ έχασαν σωρεία ευκαιριών και στο 45' άνοιξαν το σκορ όταν μετά από σουτ του Κιούση ο Σκοντόβολος έκανε την προβολή και σημείωσε το 1 – 0. Στην επανάληψη οι παίκτες του Ταμυναϊκού έμοιαζαν ασταμάτητοι και στο 53' ο Σταμέλος από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κηρόπουλου για το 2 – 0. Στο 69' ο Γιαννούλης έκανε την σέντρα και ο Σκοντόβολος σημείωσε από το ύψος της μικρής περιοχής το 3 – 0. Στο 76' ο Τσάγκος με ατομική ενέργεια ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0 και στο 90' ο ίδιος παίκτης πρόλαβε τον Κηρόπουλο στην έξοδο και με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0 ολοκληρώνοντας τον θρίαμβο του Ταμυναϊκού.