Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Π.Α Ιστιαίας – Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου 0 – 1

Την ήττα γνώρισε η Ποδοσφαιρική Ακαδημία Ιστιαίας στον τελευταίο αγώνα τις χρονιάς από τον Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου με 0 – 1 στο Εθνικό Στάδιο Ιστιαίας.
Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με την Ακαδημία να απειλεί πρώτη στο 29' με τον Ανέστη να πιάνει την κεφαλιά όμως μπλόκαρε εύκολα ο Μητακίδης. Στο 36' ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να απειλήσουν με ανάποδο ψαλίδι του Κιούση όμως ο Δαμασκός απομάκρυνε σε κόρνερ και 2' ο Κιούσης και πάλι με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δαμασκού για το 0 – 1. Στην επανάληψη η Ακαδημία μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και είχε δύο καλές στιγμές με τους Κούκουρα (60') και Αθανασίου (67') ενώ στην συνέχεια ο Ταμυναϊκός ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων και απείλησε στο 70' με τον Γιαννούλη ενώ στο 91' ο Σταμέλος από πλεονεκτική θέση κατάφερε να στείλει την μπάλα άουτ με την Ακαδημία να αποχαιρετάει με ήττα την μεγάλη κατηγορία.