Κυριακή 13 Απριλίου 2014

Α.Ο Σκύρου – Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας 3 – 1

Με ήττα ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας καθώς γνώρισε την ήττα από τον Α.Ο Σκύρου με 3 – 1 στο Γήπεδο Σκύρου.
Με την έναρξη του αγώνα οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν την Ένωση και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2' με τον Μανωλάλη με δυνατό σουτ να σημειώνει το 1 – 0. Στο 25' οι Σκυριανοί διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Μανωλάκη να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το 2 – 0. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση αφού 2' αργότερα ο Στεργίου με εντυπωσιακό σουτ έστειλε την μπάλα στην συμβολή των δοκαριών του Καραμπίνη μειώνοντας σε 2 – 1. Στην επανάληψη η ομάδα του Λάμπρου Σπίντζου μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασε κάποιες ευκαιρίες για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα του όμως από το 60' οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να απειλήσουν την εστία του Καρατσόλια. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι βγήκαν και πάλι στην επίθεση όμως στο 92' ο Μανωλάκης βγήκε στην αντεπίθεση και με το τρίτο προσωπικό του τέρμα (χατ τρικ) διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1 με τους φιλάθλους της Σκύρου να χειροκροτούν τους παίκτες της ομάδας τους για την φετινή πορεία του συλλόγου.