Παρασκευή 25 Απριλίου 2014

Αλέξανδρος Νέας Αρτάκης – Α.Γ.Σ Λίμνης 72 – 43

Την ήττα γνώρισε ο Α.Γ.Σ Λίμνης από τον Αλέξανδρο Νέας Αρτάκης στα μπαράζ ανόδου για την Β' κατηγορία με 72 – 43 στο κλειστό του Σχηματαρίου.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Αρτάκης κατάφερε να εγκλωβίσει τους φιλοξενούμενους χάρη στην πολύ καλή άμυνα που παρέταξε στο παρκέ με το τέλος του δεκαλέπτου να βρίσκει τον Αλέξανδρο στο +12 (17 – 5). Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Α.Γ.Σ Λίμνης κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι ωστόσο η διαφορά στο σκορ ήταν εμφανής με το τέλος του ημιχρόνου να βρίσκει τους τυπικά γηπεδούχους να προηγούνται με 37 – 22. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Αλέξανδρου ήταν καταιγιστική και με το επιμέρους σκορ 24 – 11 (61 – 33) καθάρισαν το παιχνίδι. Στην τελευταία «στροφή» του αγώνα οι παίκτες της Αρτάκης παρουσιάστηκαν χαλαροί δίνοντας χρόνο συμμετοχής σε όλους του παίκτες τις ομάδας με τον Α.Γ.Σ Λίμνης να το εκμεταλλεύεται και να μειώνει στο τελικό 72 – 43.