Τετάρτη 2 Απριλίου 2014

Αλέξανδρος Νέας Αρτάκης – Α.Γ.Σ Λίμνης 75 – 22

Επιβλητική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Αλέξανδρος Νέας Αρτάκης και επιβλήθηκε του Α.Γ.Σ Λίμνης με 75 – 22 στο κλειστό της Αρτάκης.
Από το πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι έδειξαν τις διαθέσεις τους με το πρώτο μέρος να τελειώνει στο +20 και το 22 – 2 ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αλέξανδρος συνέχισε την υπεροχή του και το ημίχρονο να τον βρίσκει στο 48 – 4. Στην επανάληψη η ομάδα της Νέας Αρτάκης εμφανίστηκε στο παρκέ με άκρως ανεβασμένη ψυχολογία σε αντίθεση με τον Α.Γ.Σ Λίμνης που μόνο παράπονα είχε από την διαιτησία στο πρώτο μέρος ενώ ο αγώνας συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με τους γηπεδούχους να φτάνουν στην νίκη με 75 – 22 με τους φιλοξενούμενους να έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία των Μασλατζίδη και Αρτσίτα.