Πέμπτη 1 Μαΐου 2014

Μικτή Ευβοίας – Μικρή Θράκης 1 – 1 (4 – 3 Πέναλτι)

Το U.E.F.A Regions Cup κατέκτησε η Μικτή Ευβοίας καθώς επικράτησε στην διαδικασία των πέναλτι (4 – 3) της Μικτής Θράκης και αφού το παιχνίδι είχε λήξει ισόπαλο στην κανονική διάρκεια του αγώνα με σκορ 1 – 1 στο Γήπεδο Λιτοχωρίου.
Στο πρώτο ημίχρονο η Μικτή Θράκης ήταν καλύτερη και κατάφερε να προηγηθεί στο 29' με τον Μουστάκα να σημειώνει το 0 – 1. Στην επανάληψη η ομάδα της Εύβοιας παρουσιάστηκε πιο δυνατή και κατάφερε να φέρει γρήγορα το παιχνίδι στα ίσα του στο 51' με τον Βεζυρτζόγλου να σημειώνει το 1 – 1 με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση. Στην παράταση η ομάδα της Θράκης έφτασε κοντά στο γκολ στο 93' όταν κέρδισε πέναλτι όμως ο Μόνος έκανε την απόκρουση και διατήρησε τις ελπίδες τις Μικτής Ευβοίας και στο 105' έφτασε κοντά στο γκολ με τον Βεζυρτζόγλου χωρίς ωστόσο να καταφέρει να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην διαδικασία των πέναλτι. Εκεί ο Μόνος με δύο καθοριστικές επεμβάσεις έδωσε την νίκη με 4 – 3 στην Μικτή Εύβοιας και την οδήγησε στην Σλοβενία όπου θα λάβει μέρος στους προκριματικούς.