Τρίτη 23 Δεκεμβρίου 2014

Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου – Α.Π.Ο Καστέλλας 0 – 0

Στο «μηδέν» κόλλησαν Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου και Α.Π.Ο Καστέλλας στο Γήπεδο Αλιβερίου.
Ο ισχυρός άνεμος σε συνεργασία με τον κακό αγωνιστικό χώρο δεν άφησαν τις δύο ομάδες να αποδώσουν σωστό ποδόσφαιρο, με τον Ταμυναϊκό να έχει μια ελαφρά υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες από το 50' λόγο αποβολής του Λαφαζάνη, πράγμα που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων για την νίκη. Στην συνέχεια η «ταξιαρχία» κράτησε στην άμυνα και στο 87' έφτασε κοντά στο γκολ με τον Γκάβαλη να μην μπορεί να νικήσει τον Ντουρέκα σε τετ α τετ ενώ στην συνέχεια ήταν η σειρά του Κηρόπουλου να εξουδετερώσει τις προσπάθειες των Βασίλη Τσαλιάγκου και Σταμέλου με το 0 – 0 να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.