Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου 2015

Άλιμος – Ηρακλής Ψαχνών 2 – 0

Την ήττα γνώρισε ο Ηρακλής Ψαχνών από τον Άλιμο με 2 – 0 στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Δημητρίου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξαν τις «άγριες» προθέσεις τους. Μόλις στο 3' ο Μπεριέκ με κεφάλια, απείλησε για πρώτη φορά. Στο 13' ο Μπεριέκ βρέθηκε έξω από την περιοχή και χωρίς να το σκεφτεί εξαπολύει σουτ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα  για το 1 – 0. Στο 35' ο Ιωάννου πάσαρε στον Μπέριεξ και με άψογο πλασέ σκόραρε και έκανε το 2 – 0 για την ομάδα του.
Στην επανάληψη ο Ηρακλής Ψαχνών ανέβασε την απόδοση και προσπάθησε να δηλώσει ότι είναι στο γήπεδο μετά το 70' χωρίς όμως να απειλεί την αντίπαλη εστία.
Οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη κάρτα, ο Παληγεώργος του Ηρακλή Ψαχνών και ο Καραμέρης του Αλίμου.

Άλιμος: Σταυριανός, Κάρδαρης, Καρακώστας, Ιωάννου, Γαβριήλ, Τσατσαρής, Μπεριέξ, Παντελής, Σαγανάς, Καραμέρης, Νικολόπουλος.

Ηρακλής Ψαχνών: Μελίσσας, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Μποκομήτρος, Ραπτάκης, Ίβκοβιτς, Πατσατζόγλου Β., Τσιμόντζι, Γουόρντεν, Ενρίκο, Μπακαραμπέ.