Πέμπτη 12 Φεβρουαρίου 2015

Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου – Α.Ο.Ν Αρτάκης 3 – 2

Σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη στο Γήπεδο Αλιβερίου όπου ο Φ.Σ Ταμυναϊκός Αλιβερίου επικράτησε του Α.Ο.Ν Αρτάκης με 3 – 2.
Με την έναρξη του αγώνα και το 4' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Βασίλη Τσαλιαγκό να είναι εύστοχος και να σημειώνει το 1 – 0. Δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να κερδίσουν πέναλτι όμως δεν ήταν εύστοχοι από την άσπρη βούλα. Στο 32' όμως ο Ύρτακος έφτασε στην ισοφάριση με κεφαλιά ψαράκι του Κάραλη για το 1 – 1.
Στην επανάληψη και το 56' ο Γιώργος Τσαλιαγκός με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα σημειώνοντας το 2 – 1 ενώ στο 58' οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγο αποβολής του Ντούκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Εκμεταλλευόμενος την αριθμητική του υπεροχή ο Ταμυναϊκός ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 1 με κεφαλιά του Τσάγκου στο 73' με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στο τελικό 3 – 2 στις καθυστερήσεις του αγώνα (93') με τον Κάραλη.