Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

Α.Ο Αυλωναρίου – Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς 1 – 1

Χάρη στον Ανδρέα Παναγιωτάκο ο Α.Π.Κ.Ο Δροσιάς απέσπασε την ισοπαλία με 1 – 1 απέναντι στον Α.Ο Αυλωναρίου στο Γήπεδο Αυλωναρίου.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και μόνο στο τελευταίο 15λεπτο του πρώτου μέρους η ομάδα της Δροσιάς έδειξε διάθεση να απειλήσει χωρίς ωστόσο να καταφέρει να φτάσει στο γκολ.
Στην επανάληψη οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν εκ νέου δυναμικά στο παιχνίδι και στο 53' ο νεαρός, Δήμας άνοιξε το σκορ σημειώνοντας το 1 – 0. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 75' έφτασαν στην ισοφάριση με δυνατό σουτ του Παναγιωτάκου διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1. Στα εναπομείναντα λεπτά οι δύο ομάδες έδειχνα να κάθονται στο σκορ με το 1 – 1 να μένει μέχρι το τέλος του αγώνα.